IšSAMIOS PASTABOS APIE KAVą

išsamios pastabos apie kavą

išsamios pastabos apie kavą

Blog ArticleAš tai sakiau anksčiau ir pasakysiu dar kartą: kava yra toje pačioje lygoje kaip ir geriausi vynai. Jei kavos virimo aparatą užpildėte žemos kokybės pupelėmis iš parduotuvės nuolaidų skyriaus,jus gali nustebinti didžiulis pasirinkimas. Vietoj to raskite aukščiausios kokybės kavos pupeles.

Jei norite kuo geriau išnaudoti savo kavos aparatą, investuoti į aukštos kokybės pupeles yra labiau verta nei tiesiog atnaujinti į vieną iš mūsų rekomenduojamų kavos virimo aparatų.

Čia paaiškinsiu daugybę pupelių veislių, kepsnių variantus ir šviežumo reikšmę.

Kuris yra geresnis, Arabica ar Robusta kavos pupelės?

Arabica ir Robusta yra dvi labiausiai paplitusios kavos pupelių rūšys. Mano vadovas Robusta vs. Arabica gilinasi į detales, bet aš jums pateiksiu esmę: Robusta paprastai turi daugiau kartumo ir mažiau rūgštingumo nei Arabica, tačiau kavoje yra daugiau kofeino ir mažiau saldumo. Taigi jis arba sumaišomas su kitomis kavomis, kad būtų sukurtas tvirtesnis skonis, arba iš jo gaminama nebrangi kava, tokia tirpi kava.

Kuris yra geresnis, vienos kilmės ar kavos pupelių mišinys?

Vienos kilmės kavos pupelės yra tik iš vienos vietos. Paveikslėlis, kuriame buvo renkamas butelis vyno, kuriame šiam taškui iliustruoti buvo naudojamos tik vynuogės iš vieno vynuogyno. Vienos kilmės turtas dažniausiai yra aukštos kokybės kavos šaltinis.

Kiekviena vienos kilmės kavos rūšis turi savo išskirtinį skonio profilį. Pavyzdžiui, Jamaikos Mėlynasis kalnas nuo kitų rūšių išsiskiria švelniu ir maloniu poskoniu. Pasirinkite Kenijos AA, jei ieškote lygaus, riešutų puodelio.

Mėlynasis Kalnas, Jamaika

Blue Mountain kava iš Jamaikos: Nemokami pavyzdžiai

Sakoma, kad žemesniuose salų aukščiuose kava auginamos kavos yra kvapniausios ir sklandžiausios. Kaina didėja, nes derlius mažėja. Elenos sala, maža sala Prie Afrikos krantų, kur buvo įkalintas Napoleonas, gamina brangiausią pasaulyje kavą.

Paslaptis yra rasti skrudintuvus, kurie gali išryškinti geriausius vienos kilmės kavos pupeles, ir prieš pirkdami atidžiai išstudijuoti aprašymus.

Mišiniai naudojami, nes ne visos vienos kilmės kavos yra patrauklios vartoti atskirai. Šie mišiniai turi dvi skirtingas kavas, pasirinktas dėl jų gebėjimo pagirti ar priešintis vienas kitam pagal skonį.

Dauguma mažmeninės kavos yra mišinys, nes paprasčiau išlaikyti pastovų skonį ištisus metus; vienos kilmės kavos tiekimas yra trumpesnis ir jos pasiūla yra įvairesnė. Aukštos kokybės mišiniai skirti didžiausiam skoniui.

Arabica ir robusta dažnai naudojami kartu mišiniuose dėl didesnio pastarųjų stiprumo. Nors aš pirmenybę teikiu vienos kilmės kavai, pastebėjau, kad tam tikri mišiniai gali būti labai skanūs.

Aukštos kokybės kavos pupelės-kavos pupelių veislės

Kavos gamykla gamina kavos vyšnią, iš kurios išgaunamos pupelės, kurias reikia nuplauti ir skrudinti. Kaip ir žemės riešutai, dauguma kavos vyšnių turi dvi pupeles, kurios sujungiamos plonesniame krašte.

Vyšnių kavos

Priešingai, kiekvienoje peaberry kavos vyšnioje yra viena mažesnė pupelė, turinti žirnio formą. Nors ir mažesnio dydžio, apvalesnis pupelių lukštas leidžia vienodesnį skrudinimo procesą, todėl gaunamas geresnis skonis.

Marogogype pupelės, dažnai žinomos kaip dramblio pupelės, yra milžiniška Arabikos pupelių rūšis, kilusi iš Brazilijos. Tačiau yra keletas išskirtinių kavos, auginamos skurdžiose dirvose, atvejų, ir jie yra labai paklausūs dėl jų trūkumo.

Žemiau yra labiausiai paplitusių pupelių veislių iliustracija; šios pupelės yra neskrudintos ir žalios. Peaberry (Kenija AA), matoma kairėje, yra mažesnė ir apvalesnė nei įprastos kavos pupelės. Jamaikos mėlynojo kalno pupelė centre yra standartinio dydžio pupelė. Nikaragvos Maragogype pupelė dešinėje yra didžiulė, palyginti su kitomis dviem.

Report this page